Produkt dnia
Jaką Szlifierkę do Gipsu Kupić ? 3

Jaką Szlifierkę do Gipsu Kupić ?

Szacuje się, że do końca roku 2019 w budowie było blisko 1 000 000 nowy mieszkań i domów. Polacy chętnie budują domy i kupują na własność nowe mieszkania. Rynek nowych mieszkań jest jeszcze nienasycony co pokazuje fakt sprzedaży nowych mieszkań jeszcze przed ich wybudowaniem. Kupując nowe mieszkanie będzie czekać Cię etap wykończenia wnętrz i wiążę się z tym fakt położenia gładzi i wyszlifowanie ścian przy pomocy szlifierki do gładzi, gipsu czy tynku. 

Jakie zabawki drewniane są najlepsze

Zalety szlifierki do gładzi, gipsu i tynku.

Szlifowanie ręczne to uciążliwa i czasochłonna praca, która często wydawać by się mogło nie ma końca. Każdy ceni teraz swój czas, którego nikt nam nie zwróci dlatego wykorzystując szlifowanie mechaniczne za pomocą szlifierki krótkiej lub szlifierki typu żyrafa pozwala zaoszczędzić nam mnóstwo czasu - co jednoznaczne jest z zaoszczędzeniem naszych pieniędzy. 

Szlifowanie może być też bezpyłowe poprzez zastosowanie odkurzacza przemysłowego do naszej szlifierki - kliknij tutaj i zobacz nasz odkurzacz przemysłowy.

Można również zaopatrzyć się w szlifierkę z workiem na pył i funkcją ssania pyłu to rozwiązanie nie zmusza nas do zakupu odkurzacza przemysłowego. Pył jest zasysany w 95% do worka, który mamy zawieszony na plecach podczas pracy - kliknij tutaj i zobacz naszą szlifierkę z workiem na pył.

Ostatnim najwygodniejszym typem szlifierki jest tzw. żyrafa. Żyrafa nie nabrudzi i ułatwi szlifowanie bez wykorzystania drabiny czy rusztowania. Jest to najwygodniejsza i najbardziej efektywna maszyna wymyślona do szlifowania gładzi, gipsu czy tynku. Żyrafa powiada jeden minus, którym jest zaopatrzenie się w odkurzacz przemysłowy.

 

  
Zestawy do wykańczania wnętrz przy pomocy gładzi

 

Co warto wiedzieć przed zakupem szlifierki do gładzi, gipsu, tynku?

Kluczowe przed wyborem szlifierki do gładzi jest zadanie sobie pytania ile będę korzystał z takiej szlifierki i ile powierzchni mam do obrobienia ?

Jeżeli będą to sporadyczne szlifowania doradzamy nie przepłacać i kupić szlifierkę z zakresu cenowego od 250 zł do 300 zł z wyposażonym workiem na pył. Szlifierka w tej cenie będzie wystarczająca jeśli nie planujemy szlifowania większych powierzchni. Mniejsza szlifierka idealnie sprawdza się przy małych przeróbkach czy remontach naszego lokum. Ważnym elementem jest też regulacja prędkości obrotów wirnika tarczy, pozwoli to uzyskać zadowalający efekt. 

Patrząc zaś na nowo zakupione mieszkanie, które czeka na wykończeniówkę polecamy zakup zestawu szlifierki żyrafy w cenie od 450  zł do 600 zł i przemyślenie dodatkowego zakupu odkurzacza przemysłowego. Możliwość pracy z podłogi jest atutem z zastosowania szlifierki do gładzi (żyrafy). 

Każda z prezentowanych przez nas poniżej szlifierek posiada możliwość podłączenia do odkurzacza przemysłowego.

Jak dobrać granulacje papieru ściernego ?

Jak rozpoczynaliśmy remont też mieliśmy dylemat co wybrać, co będzie najbardziej efektywne. Tutaj wybierać możemy między papierem ściernym o granulacji od P80 do P240. My zabierając się za wykończenie własnego mieszkania sami nie wiedzieliśmy od czego zacząć, dlatego doradzamy nie bać się próbować i zobaczyć, od której granulacji trzeba zacząć szlifowanie.

Ważne jest, aby przechodzić stopniowo podczas szlifowania. U nas wystarczające było rozpoczęcie szlifowania z grubsza materiału od papier P100 i stopniowo przechodzić na P120, P150 i na samym końcu P180. Był to dla nas efekt idealny przy tak dobranym przejściu. 

Czy szlifierka oscylacyjna może szlifować gładź, gips ?

Często zadajecie sobie pytanie, czy przy pomocy szlifierki oscylacyjnej możecie szlifować gładzie ? Niestety Nie. Urządzenie do szlifowania gładzi powinno być przede wszystkim odporne na pył. Dlatego szlifowanie gładzi uszkodzi szlifierkę.

 

Sprzęt, który możesz zakupić u nas.

Mamy dla Was kilka propozycji związanych z elektronarzędziami do szlifowania gładzi.  Decydując się na szlifierkę do gipsu zaoszczędzasz dużo czasu, który możesz wykorzystać dla rodziny.

 

1. Szlifierka do gipsu 1400W.

Urządzenie posiada podświetlenie LED 360 wokół tarczy dzięki czemu nie potrzeba używać dodatkowych halogenów podświetlających ścianę. Obszar roboczy jest doświetlony dokładnie tam gdzie aktualnie szlifujemy, sprawia to że praca jest bardziej precyzyjna a zamierzony efekt łatwiejszy do uzyskania.

Szlifierka wyposażona jest w system odprowadzania pyłu przystosowany do pracy z odkurzaczem przemysłowym, na wyposażeniu znajduje się worek zbierający pył oraz wąż umożliwiający podłączenie do odkurzacza. Ponadto system odpylania posiada kontrolę siły ssania, jest to rzadko spotykana cecha w tego tupu urządzeniach. W celu lepszego odprowadzania pyłu w urządzeniu stosuje się papiery ścierne z otworami, jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż odprowadzanie wyłącznie krawędziowe - zobacz szczegóły dotyczące tej szlifierki klikając tutaj.

Szlifierka do gipsu 1400W
Szlifierka do gipsu 1400W

 

2. Żyrafa do gipsu 1450W. 

Szlifierka przegubowa bezpyłowa typu ŻYRAFA. Urządzenie doskonale sprawdza się podczas szlifowania gładzi gipsowych na ścianach, sufitach, a także wyżej położonych powierzchniach. 

Ruchoma, uchylna głowica pozwala na wygodne operowanie wysięgnikiem na powierzchniach ścian, sufitów, a nawet podłóg. Możliwość pracy pod kątem 90-180 stopni.

Szlifierka wyposażona jest w przewód odprowadzający pył powstający przy szlifowaniu, przewód ten należy podłączyć do odkurzacza przemysłowego. Urządzenie wyposażone jest w pokrętło regulacji obrotów - zobacz szczegóły dotyczące tej szlifierki klikając tutaj.

Żyrafa do gipsu

Żyrafa do gipsu

 

3. Żyrafa do gipsu na wysięgniku.

Szlifierka przegubowa bezpyłowa typu ŻYRAFA. Urządzenie doskonale sprawdza się podczas szlifowania gładzi gipsowych na ścianach, sufitach, a także wyżej położonych powierzchniach. 
Ruchoma, uchylna głowica pozwala na wygodne operowanie wysięgnikiem na powierzchniach ścian, sufitów, a nawet podłóg. Możliwość pracy pod kątem 90-180 stopni. Szlifierka wyposażona jest w przewód odprowadzający pył powstający przy szlifowaniu, przewód ten należy podłączyć do odkurzacza przemysłowego. Urządzenie wyposażone jest w pokrętło regulacji obrotów.


Szlifierka ma funkcję wyciąganej rękojeści, dzięki czemu można w łatwy sposób wydłużyć zasięg pracy urządzenia oraz dotrzeć do najdalszych zakamarków ściany. Po rozłożeniu rękojeści długość szlifierki to 197cm dzięki czemu po założeniu sprężyny odciągającej podstawę do pionu można łatwo szlifować powierzchnię sufitów. Po złożeniu szlifierka ma długość 147cm, co ułatwia pracę oraz uchwyt przy pracy standardowej.

Żyrafa na wysięgniku

4. Szlifierka do gipsu DELUX.

Urządzenie posiada podświetlenie LED 360° wokół tarczy dzięki czemu nie potrzeba używać dodatkowych halogenów podświetlających ścianę. Obszar roboczy jest doświetlony dokładnie tam, gdzie aktualnie szlifujemy, sprawia to, że praca jest bardziej precyzyjna a zamierzony efekt łatwiejszy do uzyskania. Diody są zabezpieczone specjalną żelową powłoką ochronną, która zabezpiecza je przed wnikaniem pyłu, powłoka ułatwia także czyszczenie modułu oświetlenia. 
Funkcja regulacji obrotów silnika pozwala na dopasowanie prędkości obrotów tarczy do szlifowanego materiału. W urządzeniu zastosowano układ płynnego startu, dzięki temu rozwiązaniu urządzenie nie startuje od razu z pełnymi obrotami.
Szlifierka wyposażona jest w system odprowadzania pyłu przystosowany do pracy z odkurzaczem przemysłowym, na wyposażeniu znajduje się worek zbierający pył oraz wąż umożliwiający podłączenie do odkurzacza. W celu lepszego odprowadzania pyłu w urządzeniu stosuje się papiery ścierne z otworami, jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż odprowadzanie wyłącznie krawędziowe.Demontowana część osłony tarczy pozwala na wygodne szlifow... - zobacz szczegóły dotyczące tej szlifierki klikając tutaj.

Szlifierka do gipsu

Szlifierka do gipsu DELUX

 

5. Odkurzacz przemysłowy 2000W.

Żaroodporny zbiornik wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności 20l pozwala na pracę bez częstego opróżniania popiołu. Dzięki zastosowaniu dużej pojemności zbiornika w łatwy sposób użyjemy urządzenie jako przemysłowy odkurzacz

Elektryczny separator popiołu to urządzenie o bardzo mocnym silniku 2000W i odpowiednim jego zabezpieczeniu filtrem HEPA. Urządzenie służy do odkurzania popiołu z różnego rodzaju pieców, kominów oraz trudnodostępnych miejsc w których gromadzi się pył oraz jako odkurzacz przemysłowy. Urządzenie wyposażone jest w żaroodporną aluminiową rurkę do zaciągania pyłu, żaroodporny zbiornik, giętki wąż wykonany z bardzo trwałego materiału wypełnionego metalową, spiralną i żaroodporną konstrukcją. Odkurzacz nie jest przeznaczony do ciągłych prac przy gładziach gipsowych, warty zakupu jeśli planujemy sporadycznie wykonywać gładzie. Dodatkowo do zestawu dołączona jest trzy sekcyjna rura oraz końcówka do odkurzania. Odkurzacz posiada wygodny uchwyt do przenoszenia oraz filtr HEPA, który zabezpieczy możliwość wentylowania wciąganego pyłu lub kurzu - zobacz szczegóły dotyczące tej szlifierki klikając tutaj.

Odkurzacz przemysłowy

Odkurzacz przemysłowy 2000W

 

6. Odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem - Idealny do gładzi gipsowe.

Odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem idealnie nadaje się do czyszczenia mokrych i suchych powierzchni.

W urządzeniu tym zastosowano wysokowydajny silnik elektryczny heavy duty, o mocy 1600W, w silniku zastosowano podwójny wentylator, celem zwiększenia wytwarzanego podciśnienia co przekłada się na wydajności ssania, bez konieczności stosowania silnika o większym poborze prądu. Wytrzymały zbiornik ze stali nierdzewnej oraz gniazdo do podłączenia elektronarzędzi. 
Bardzo duże podciśnienie 18kPa sprawia żę odkurzacz w bardzo szybkim tempie bez żadnych problemów będzie w stanie zasysać resztki brudu ze sprzątanej powierzchni.

Można go używać wraz ze szlifierką wysięgnikową do gipsu, szlifierkami do drewna oraz innymi elektronarzędziami posiadającymi wylot odpylający, stosując odpowiedni worek filtrujący na pył.

Urządzenie bez problemu zbiera wszelkie rodzaje zanieczyszczeń, zarówno suche, jak i mokre. Kółka znajdujące się u podstawy urządzenia ułatwiają przemieszczanie urządzenia podczas pracy.

 

Odkurzacz Przemysłowy z otrząsaczem

Odkurzacz przemysłowy z otrząsaczem

 

 7Odkurzacz 2w1 przemysłowy i do kominka 2200W.

Odkurzacz przemysłowy idealnie nadaje się do czyszczenia mokrych i suchych powierzchni. W urządzeniu tym zastosowano wysokowydajny silnik elektryczny heavy duty, o mocy max. 2200W, w silniku zastosowano podwójny wentylator, celem zwiększenia wytwarzanego podciśnienia co przekłada się na wydajności ssania, bez konieczności stosowania silnika o większym poborze prądu. Wytrzymały zbiornik ze stali nierdzewnej oraz gniazdo do podłączenia elektronarzędzi. Można go używać wraz ze szlifierką wysięgnikową do gipsu, szlifierkami do drewna oraz innymi elektronarzędziami posiadającymi wylot odpylający.
Urządzenie bez problemu zbiera wszelkie rodzaje zanieczyszczeń, zarówno suche, jak i mokre. Kółka znajdujące się u podstawy urządzenia ułatwiają przemieszczanie urządzenia podczas pracy. Odkurzacze przemysłowe znajdują zastosowanie we wszelakich zakładach produkcyjnych i fabrykach, na przykład w zakładach wytwarzających meble czy stolarkę okienną. Przydatne są one także na różnego typu budowach jako odkurzacz do gładzi gipsowej. Wszystkie wymienione wyżej cechy sprawiają iż odkurzacz są bezkonkurencyjne w swojej klasie cenowej.

 Odkurzacz Przemysłowy 2200W

Odkurzacz przemysłowy 2200W

 

 

Dziękujemy za przeczytanie artykułu.

Polski Black Market

 

Komentarze do wpisu (3)

13 stycznia 2020

Czy jest gwarancja ?

15 stycznia 2020

Tak na te urządzenia jest 2 lata gwarancji :)

21 stycznia 2020

mam u siebie tą szlifierkę od roku i zdała egzamin

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl